10:08 - 23 Jan 2019 (Wed)
International - Club Friendlies
January 18
FT
Sarpsborg 08
Vaalerenga
Canc.
OB
? - ?
Holstein Kiel
FT
CFR Cluj
FC Zuerich
FT
Altach
Reutlingen
FT
FC Orenburg
Astra Giurgiu
FT
FC Liefering
LASK
FT
Dinamo Moscow
Pogon Szczecin
FT
Lugano
Hamburger SV
FT
SKN St. Poelten
BW Linz
FT
Admira Moedling
SV Horn
FT
Malmoe FF
IFK Malmoe FK
FT
Notodden
Mjoendalen
FT
Salzburg
USK Anif
FT
Sturm Graz
Vorwaerts Steyr
FT
Mattersburg
1 - 1
SV Lafnitz
FT
Oerebro
FC Linkoeping City
January 19
FT
Thisted
Vendsyssel FF
FT
Wolfsberger AC
Kapfenberger SV
FT
Austria Wien
Ried
FT
FC Nordsjaelland
AGF
FT
Grasshoppers
Hajduk Split
FT
Haecken
Norrby
FT
IK Frej Taeby
Hammarby
FT
Randers FC
SoenderjyskE
Canc.
Wil
? - ?
Thun
FT
FC Midtjylland
Fredericia
FT
FC Zuerich
Sabail
FT
Hartberg
SC Gleisdorf
FT
Levski Sofia
FC Ufa
FT
Rapid Wien
Floridsdorfer AC
FT
Ulm
FC Wacker Innsbruck
FT
Vasalunds IF
AIK
FT
Arsenal Tula
0 - 0
Paksi SE
Canc.
FC Nordsjaelland
? - ?
Hilleroed
FT
SC Bruehl
Thun
FT
Sion
Ferencvaros
FT
DSC Arminia Bielefeld
St. Gallen
FT
IFK Gothenburg
Stabaek
January 20
FT
Grasshoppers
0 - 0
SG Dynamo Dresden
FT
Rangers
HJK
FT
Aarau
Sion
FT
FC Yenisey Krasnoyarsk
2 - 2
FK Qabala
January 21
FT
FC Viitorul Constanta
Vejle Boldklub
FT
FC Koebenhavn
FC Roskilde
FT
Broendby IF
Lokomotiv Tashkent
Canc.
FC Orenburg
? - ?
Botosani
FT
Oestersunds FK
Henan Jianye
FT
CSKA Moscow
Ventspils
FT
Spartak Moscow
FC Rostov
January 22
FT
FK Akhmat
Budapest Honved
FT
Krylya Sovetov Samara
1 - 0
Zilina
FT
CSKA Moscow
Molde
FT
Basel
FC Krasnodar
FT
Randers FC
Fredericia
FT
Grasshoppers
Vendsyssel FF
FT
Sion
Bohemians 1905
FT
Wolfsberger AC
0 - 1
Ried
FT
LASK
Wattens
FT
SpVgg Greuther Fürth
1 - 1
SV Sandhausen
FT
Salzburg
BW Linz
FT
Austria Wien (A)
0 - 1
Mattersburg
FT
Esbjerg fB
Kolding IF
FT
Sturm Graz
SC Weiz
FT
Zenit St. Petersburg
Lokomotiv Moscow
Canc.
VVV-Venlo
? - ?
SV Venray
January 23
08:00
Arsenal Tula
? - ?
Jagiellonia Bialystok
12:00
FC Ufa
? - ?
Wisla Plock
12:00
Fakel
? - ?
Vendsyssel FF
13:00
Hamburger SV
? - ?
FC Midtjylland
13:30
Altach
? - ?
FC Vaduz
14:00
Dinamo Bucuresti
? - ?
Dinamo Moscow
Canc.
FC Nordsjaelland
? - ?
Tianjin Teda
15:00
Young Boys
? - ?
Schaffhausen
15:50
Brabrand
? - ?
AGF
16:00
Almeria
? - ?
FC Nordsjaelland
17:00
Hartberg
? - ?
Wiener Neustadt
17:30
1. FC Köln
? - ?
VfL Bochum 1848
17:30
Kalmar FF
? - ?
FC Linkoeping City
18:00
Xamax
? - ?
Yverdon
January 24
08:30
Grasshoppers
? - ?
Chemnitzer FC
11:00
Cracovia
? - ?
Vejle Boldklub
11:00
FC Yenisey Krasnoyarsk
? - ?
FC Viitorul Constanta
12:00
Grasshoppers
? - ?
KF Shkendija
12:00
Silkeborg
? - ?
SoenderjyskE
14:00
OB
? - ?
Pogon Szczecin
15:00
FC Nordsjaelland
? - ?
Ventspils