05:43 - 13 Nov 2018 (Tue)
International - Friendlies
November 13
Canc.
El Salvador
? - ?
Guatemala
November 14
18:00
Switzerland
? - ?
Qatar
November 15
13:00
Iran
? - ?
Trinidad and Tobago
15:00
Pakistan
? - ?
Palestine
17:00
Poland
? - ?
Czech Republic
18:15
Israel
? - ?
Guatemala
19:45
Germany
? - ?
Russia
19:45
Ireland
? - ?
N.Ireland
20:00
England
? - ?
USA
November 16
01:30
Peru
? - ?
Ecuador
International - Friendlies :: women
November 10
FT
Germany
Italy
FT
France
Brazil
November 11
FT
Japan
Norway
FT
England
Sweden
November 13
15:00
Germany
? - ?
Spain
19:00
Scotland
? - ?
USA
International - Club Friendlies
November 14
19:45
Deportivo La Coruna
? - ?
Athletic Bilbao
November 15
11:00
SD Huesca
? - ?
Eibar
13:30
Wolfsburg
? - ?
SC Paderborn 07
14:30
Borussia Mönchengladbach
? - ?
Preußen Münster
17:30
Kickers Offenbach
? - ?
Mainz 05
17:30
Sportfreunde Baumberg
? - ?
Fortuna Düsseldorf
International - Friendly (Under 21)
November 14
16:00
Croatia U21
? - ?
Belarus U21
19:00
Spain U21
? - ?
Denmark U21
November 15
07:00
Iceland U21
? - ?
Mexico U21
13:00
Ukraine U21
? - ?
Georgia U21
17:00
Romania U21
? - ?
Belgium U21
17:30
Italy U21
? - ?
England U21
17:45
France U21
? - ?
Croatia U21
International - Friendly (Under 20)
November 11
14:00
Russia U20
? - ?
Sweden U20
17:30
Czech Republic U20
? - ?
Finland U20
November 13
20:30
Chile U20
? - ?
Uruguay U20
November 14
16:00
Croatia U20
? - ?
Belarus U20
International - FIFA Club World Cup
December 16, 2017
FT
Al-Jazira
Pachuca
FT
Real Madrid
Gremio
International - Champions Cup:: play-off
August 7
Canc.
Inter
Sevilla
AP
Chelsea *
Lyon
August 8
FT
Real Madrid
Roma
August 11
FT
Atletico Madrid
Inter
International - Audi Cup
August 1, 2017
FT
Atletico Madrid
Napoli
FT
FC Bayern München
Liverpool
August 2, 2017
FT
Napoli
FC Bayern München
AP
Atletico Madrid *
Liverpool
International - Premier League Asia Trophy
July 22, 2017
FT
West Bromwich Albion
Crystal Palace
FT
Leicester City
Liverpool
International - Baltic Cup
June 2
FT
Latvia
Estonia
June 5
FT
Lithuania
Latvia
International - Kirin Cup
June 7, 2017
FT
Japan
Syria
International - LaLiga World Tournament
July 27
FT
Girona
Melbourne City FC
July 28
FT
Kerala Blasters FC
Girona
International - Suruga Bank Championship
August 8
FT
Cerezo Osaka
Independiente
International - Uhren Cup
July 13
FT
Basel
Feyenoord
July 14
FT
Young Boys
Wolverhampton Wanderers
International - Gulf Cup Play-Off
January 2
FT
Oman
Bahrain
AET
Iraq
U.A.E. *
January 5
AET
Oman *
U.A.E.
International - Gulf Cup Group A
December 28, 2017
FT
Kuwait
U.A.E.
FT
Saudi Arabia
Oman
International - Gulf Cup Group B
December 29, 2017
FT
Iraq
Yemen
FT
Qatar
Bahrain
International - Toulon:: play-off
June 9
AP
Scotland U21
Turkey U20 *
FT
Mexico U21
England U21
International - Toulon:: placement matches
June 5
FT
Portugal U19
China U21
FT
Qatar U19
South Korea U20
June 7
FT
France U20
Canada U21
FT
Japan U21
Togo U21
International - Toulon:: group A
June 1
FT
China U21
Mexico U21
FT
England U21
Qatar U19
International - Toulon:: group B
June 2
FT
South Korea U20
Scotland U21
FT
France U20
Togo U21
International - Toulon:: group C
June 3
FT
Japan U21
Canada U21
FT
Portugal U19
Turkey U20
International - Friendly (Under 19)
October 23
FT
Bulgaria U19
0 - 0
Azerbaijan U19
October 25
FT
Bulgaria U19
Azerbaijan U19
International - Atlantic Cup:: play-off
February 6
AP
IFK Norrkoeping *
Shamrock Rovers
FT
Stade Nyonnais
Hammarby
International - Atlantic Cup:: group A
February 2
AP
Rijeka *
IFK Norrkoeping
FT
Beijing Guoan
AGF
International - Atlantic Cup:: group B
February 3
AP
Dalkurd FF
Jablonec *
AP
Hammarby
Shamrock Rovers *
June 9
AET
Padania *
Szekely Land
AET
Northern Cyprus
Karpatalya *
FT
Chagos Islands
1 - 6
Tuvalu
FT
Matabeleland
1 - 0
Tamil Eelam
AET
Tibet
United Koreans of Japan *
FT
Barawa
0 - 7
Western Armenia
FT
Kabylia
0 - 2
Abkhazia
AP
Panjab *
Cascadia
June 2
FT
Barawa
1 - 2
Cascadia
FT
Isle of Man
2 - 0
Tamil Eelam
June 3
FT
Barawa
2 - 0
Isle of Man
FT
Tamil Eelam
0 - 6
Cascadia
June 2
Canc.
Abkhazia
? - ?
Felvidek
FT
Abkhazia
0 - 2
Karpatalya
FT
Northern Cyprus
3 - 1
Tibet
June 3
FT
Abkhazia
2 - 2
Northern Cyprus
Canc.
Felvidek
? - ?
Tibet
FT
Karpatalya
5 - 1
Tibet
June 2
FT
Szekely Land
5 - 0
Matabeleland
FT
Padania
8 - 0
Tuvalu
June 3
FT
Padania
3 - 1
Szekely Land
FT
Tuvalu
1 - 3
Matabeleland
June 2
FT
United Koreans of Japan
0 - 0
Kabylia
FT
Panjab
0 - 1
Western Armenia
June 3
FT
Panjab
1 - 1
United Koreans of Japan
FT
Western Armenia
4 - 0
Kabylia
March 7
FT
China
Russia
FT
Canada
Japan
FT
Australia
Portugal
AP
Iceland *
Denmark
Canc.
Netherlands
? - ?
Sweden
Canc.
South Korea
Norway
March 2
FT
China
Norway
FT
Portugal
0 - 0
Australia
March 5
FT
Australia
China
FT
Portugal
Norway
March 2
FT
Russia
Canada
FT
Sweden
South Korea
March 5
FT
South Korea
Canada
FT
Sweden
Russia
March 2
FT
Japan
Iceland
FT
Denmark
Netherlands
March 5
FT
Iceland
0 - 0
Netherlands
FT
Japan
Denmark