01:20 - 19 Oct 2019 (Sat)
England - Premier League
October 19
11:30
Everton
West Ham United
14:00
AFC Bournemouth
Norwich City
14:00
Aston Villa
Brighton & Hove Albion
14:00
Chelsea
Newcastle United
14:00
Leicester City
Burnley
14:00
Tottenham Hotspur
Watford
14:00
Wolverhampton Wanderers
Southampton
16:30
Crystal Palace
Manchester City
October 20
15:30
Manchester United
Liverpool
October 21
19:00
Sheffield United
Arsenal
England - Championship
October 18
FT
Cardiff City
Sheffield Wednesday
October 19
11:30
Blackburn Rovers
Huddersfield Town
14:00
Barnsley
Swansea City
14:00
Brentford
Millwall
14:00
Charlton Athletic
Derby County
14:00
Hull City
Queens Park Rangers
14:00
Leeds United
Birmingham City
14:00
Luton Town
Bristol City
14:00
Middlesbrough
West Bromwich Albion
14:00
Reading
Preston North End
14:00
Stoke City
Fulham
October 20
13:00
Wigan Athletic
Nottingham Forest
England - League 1
October 18
FT
Lincoln City
Shrewsbury Town
FT
Tranmere Rovers
Southend United
October 19
14:00
AFC Wimbledon
Portsmouth
14:00
Bolton Wanderers
Rochdale
Canc.
Bury
Blackpool
14:00
Doncaster Rovers
Bristol Rovers
14:00
Fleetwood Town
Burton Albion
14:00
Gillingham
Peterborough United
14:00
Milton Keynes Dons
Coventry City
14:00
Rotherham United
Oxford United
14:00
Wycombe Wanderers
Sunderland
October 20
11:00
Accrington Stanley
Ipswich Town
England - League 2
October 19
14:00
Bradford City
Crawley Town
14:00
Cambridge United
Exeter City
14:00
Colchester United
Morecambe
14:00
Crewe Alexandra
Swindon Town
14:00
Forest Green Rovers
Mansfield Town
14:00
Grimsby Town
Leyton Orient
14:00
Newport County
Scunthorpe United
14:00
Northampton Town
Salford City
14:00
Oldham Athletic
Macclesfield Town
14:00
Plymouth Argyle
Carlisle United
14:00
Port Vale
Stevenage
14:00
Walsall
Cheltenham Town
England - National League
October 15
FT
Wrexham
Chesterfield
October 19
14:00
Alfreton Town
? - ?
Farsley Celtic
14:00
Blyth Spartans
? - ?
Chester FC
Postp.
Brackley Town
? - ?
Spennymoor Town FC
14:00
Gloucester City
? - ?
Bradford PA
Postp.
Kettering Town
? - ?
Altrincham
Postp.
King's Lynn Town
? - ?
Leamington
14:00
Telford
? - ?
Guiseley
October 19
Postp.
Billericay
? - ?
Wealdstone
Postp.
Chippenham Town
? - ?
Hemel Hempstead
14:00
Concord Rangers
? - ?
Hungerford Town
14:00
St.Albans
? - ?
Bath City
14:00
Tonbridge Angels
? - ?
Chelmsford
October 19
11:30
Potters Bar Town
? - ?
Barnet
12:00
Chesterfield
? - ?
Wrexham
14:00
AFC Fylde
? - ?
Peterborough Sports
14:00
Barrow
? - ?
Solihull Moors
14:00
Bowers && Pitse
? - ?
Chichester City FC
14:00
Bromley
? - ?
Aldershot Town
14:00
Carshalton Athletic
? - ?
Dagenham & Redbridge
14:00
Chorley
? - ?
Spennymoor Town FC
14:00
Dartford
? - ?
Kingstonian
14:00
Ebbsfleet United
? - ?
Woking
14:00
FC Halifax Town
? - ?
Harrogate Town
14:00
Gateshead
? - ?
Colne
14:00
Haringey Borough
? - ?
Yeovil Town
14:00
Hartlepool United
? - ?
Brackley Town
14:00
Havant and Waterlooville
? - ?
Dulwich Hamlet
14:00
Hayes && Yeading Unite
? - ?
Poole Town
14:00
Hednesford Town
? - ?
Boston United
14:00
Maidenhead United
? - ?
Wealdstone
14:00
Maidstone United
? - ?
Kings Langley
14:00
Nantwich Town
? - ?
King's Lynn Town
14:00
Notts County
? - ?
Belper Town
14:00
Oxford City
? - ?
Margate
14:00
Royston Town
? - ?
Maldon && Tiptre
14:00
Southport
? - ?
Altrincham
14:00
Sutton United
? - ?
Billericay
14:00
Tamworth
? - ?
Darlington
14:00
Torquay United
? - ?
Boreham Wood
14:00
Welling United
? - ?
Eastleigh
14:00
Weymouth
? - ?
Dover Athletic
14:00
Whitby Town
? - ?
Stourbridge
14:00
Whyteleafe
? - ?
Chippenham Town
16:20
York City
? - ?
Stockport County
October 15
FT
Carlisle United
Blackpool
England - EFL Cup
September 24
AP
Colchester United *
Tottenham Hotspur
AP
Crawley Town *
Stoke City
FT
Luton Town
Leicester City
FT
Portsmouth
Southampton
FT
Preston North End
Manchester City
FT
Sheffield Wednesday
Everton
FT
Watford
Swansea City
FT
Arsenal
Nottingham Forest
September 25
FT
Brighton & Hove Albion
Aston Villa
FT
Burton Albion
AFC Bournemouth
FT
Chelsea
Grimsby Town
FT
Milton Keynes Dons
Liverpool
FT
Oxford United
West Ham United
FT
Sheffield United
Sunderland
AP
Wolverhampton Wanderers *
Reading
AP
Manchester United *
Rochdale
October 8
FT
Sunderland
Grimsby Town
October 8
FT
Oldham Athletic
Accrington Stanley
October 8
Canc.
Salford City
? - ?
Bury
FT
Tranmere Rovers
Aston Villa Academy
October 8
FT
Shrewsbury Town
Newcastle Academy
October 8
AP
Mansfield Town
Crewe Alexandra *
October 1
AP
Rochdale *
Bolton Wanderers
October 8
FT
Rotherham United
Doncaster Rovers
October 8
AP
Colchester United
Tottenham Hotspur U21 *
FT
Ipswich Town
Gillingham
October 8
AP
Oxford United
Portsmouth *
October 8
FT
AFC Wimbledon
Leyton Orient
October 8
AP
Forest Green Rovers *
Coventry City
October 8
FT
Cheltenham Town
West Ham United Academy
FT
Newport County
Exeter City
October 8
FT
Swindon Town
Plymouth Argyle
October 8
FT
Wycombe Wanderers
Stevenage
October 8
FT
Cambridge United
Northampton Town
England - FA Cup
May 18
FT
Manchester City
Watford
England - Community Shield
August 4
AP
Liverpool
Manchester City *
July 20
FT
Newcastle United
West Ham United
AP
Wolverhampton Wanderers *
Manchester City
October 15
FT
FC United of Manchester
Basford United
FT
Gainsborough Trinity
0 - 0
Buxton
FT
Lancaster City
Radcliffe
FT
Matlock Town
Warrington Town
FT
Morpeth Town FC
Atherton Collieries
Postp.
Nantwich Town
? - ?
South Shields
FT
Scarborough Athletic
Hyde United
FT
Stalybridge
Stafford Rangers
Postp.
Whitby Town
? - ?
Mickleover Sports
FT
Witton Albion
1 - 0
Ashton United
October 19
14:00
Ashton United
? - ?
Gainsborough Trinity
14:00
Atherton Collieries
? - ?
FC United of Manchester
14:00
Bamber Bridge
? - ?
Scarborough Athletic
Postp.
Basford United
? - ?
Nantwich Town
14:00
Basford United
? - ?
Stafford Rangers
14:00
Buxton
? - ?
Witton Albion
14:00
Hyde United
? - ?
Morpeth Town FC
14:00
Mickleover Sports
? - ?
Lancaster City
14:00
Radcliffe
? - ?
Matlock Town
14:00
South Shields
? - ?
Grantham Town
Postp.
Stafford Rangers
? - ?
Whitby Town
14:00
Warrington Town
? - ?
Stalybridge
Postp.
Alvechurch
? - ?
Stourbridge
FT
Bromsgrove Sporting
Hednesford Town
FT
Coalville Town
Biggleswade Town
FT
Leiston
St. Ives Town FC
FT
Peterborough Sports
Nuneaton Borough FC
FT
Royston Town
Hitchin Town
FT
Rushall Olympic
Barwell FC
FT
Tamworth
AFC Rushden && Diamond
October 19
14:00
Alvechurch
? - ?
St. Ives Town FC
14:00
Banbury United
? - ?
Biggleswade Town
14:00
Bromsgrove Sporting
? - ?
Nuneaton Borough FC
Postp.
Coalville Town
? - ?
Kings Langley
14:00
Leiston
? - ?
Hitchin Town
14:00
Lowestoft Town
? - ?
Needham Market
Postp.
Lowestoft Town
? - ?
Stourbridge
14:00
Redditch United
? - ?
Barwell FC
Postp.
Royston Town
? - ?
Stratford Town
14:00
Rushall Olympic
? - ?
AFC Rushden && Diamond
Postp.
Tamworth
? - ?
Needham Market
October 21
18:45
Hitchin Town
? - ?
Coalville Town
18:45
Stourbridge
? - ?
Rushall Olympic
October 15
FT
Beaconsfield Town
1 - 2
Hartley Wintney
FT
Blackfield && Langle
Weston Super Mare
FT
Chesham United
1 - 1
Harrow Borough
FT
Dorchester Town
0 - 0
Merthyr Town
FT
Hayes && Yeading Unite
Hendon
FT
Metropolitan Police
Swindon Supermarine
FT
Salisbury City
Taunton Town
FT
Truro City
Poole Town
FT
Walton Casuals
1 - 1
Gosport Borough
October 16
FT
Farnborough
Wimborne Town
FT
Tiverton Town
Yate Town
October 19
14:00
Beaconsfield Town
? - ?
Merthyr Town
14:00
Blackfield && Langle
? - ?
Hartley Wintney
14:00
Chesham United
? - ?
Wimborne Town
14:00
Dorchester Town
? - ?
Yate Town
14:00
Farnborough
? - ?
Gosport Borough
Postp.
Hayes && Yeading Unite
? - ?
Poole Town
14:00
Metropolitan Police
? - ?
Weston Super Mare
14:00
Salisbury City
? - ?
Harrow Borough
14:00
Tiverton Town
? - ?
Swindon Supermarine
14:00
Truro City
? - ?
Hendon
14:00
Walton Casuals
? - ?
Taunton Town
England - Isthmian League
October 15
FT
Folkestone Invicta
Cheshunt
FT
Merstham
Cray Wanderers
October 19
Postp.
Bowers && Pitse
? - ?
Corinthian Casuals
14:00
Enfield Town
? - ?
Cheshunt
14:00
Folkestone Invicta
? - ?
Bognor Regis Town
14:00
Horsham
? - ?
Merstham
14:00
Leatherhead
? - ?
Hornchurch
14:00
Lewes
? - ?
Cray Wanderers
14:00
Worthing
? - ?
Brightlingsea Regent
October 18
18:00
Chelsea U23
? - ?
Arsenal FC
18:00
Derby County
? - ?
Everton U23
18:00
Tottenham Hotspur
? - ?
Leicester City
October 19
12:00
Manchester City
? - ?
Brighton & Hove Albion
October 20
13:00
Liverpool U23
? - ?
Wolverhampton Wanderers
October 21
18:00
Southampton FC
? - ?
Blackburn Rovers
October 18
18:00
Middlesbrough FC
? - ?
Reading FC
18:00
Norwich City
? - ?
West Bromwich Albion
October 21
17:00
Aston Villa
? - ?
Fulham FC
17:00
Stoke City
? - ?
West Ham United
17:00
Sunderland U23
? - ?
Newcastle United
17:00
Swansea City
? - ?
Manchester United U23
October 15
FT
East Grinstead Town
Aveley
FT
Canvey
Ashford Town
FT
Cinderford Town
Highworth Town
FT
Halesowen Town
Evesham United
FT
Sevenoaks Town
Aylesbury United
AET
Stocksbridge Park Steels
Pickering Town
FT
Tadcaster Albion
1 - 2
Brighouse Town
AET
Ware
1 - 0
Whitstable Town
FT
Winchester City
Thame United
AET
Witham Town
0 - 2
Ashford United
FT
Workington
Droylsden
October 16
FT
Corby Town
Histon
October 12
FT
Manchester City
Birmingham City
October 13
FT
Liverpool
Bristol City WFC
FT
Tottenham Hotspur
Manchester United
FT
Brighton && Hove Albio
West Ham United
FT
Reading FC
Everton
FT
Chelsea FC Women
Arsenal