03:49 - 22 Oct 2018 (Mon)
Austria - Bundesliga
October 20
FT
LASK
Altach
FT
Salzburg
FC Wacker Innsbruck
FT
Hartberg
Rapid Wien
October 21
FT
Admira Wacker
Wolfsberger AC
FT
Mattersburg
SKN St. Poelten
FT
Austria Wien
SK Sturm Graz
Austria - Erste Liga
October 19
FT
BW Linz
SV Horn
FT
Austria Lustenau
Austria Wien (A)
FT
Wiener Neustadt
FC Liefering
FT
SK Austria Klagenfurt
Amstetten
FT
SV Lafnitz
Ried
FT
Wattens
FC Juniors OO
October 20
FT
FC Wacker Innsbruck (A)
Kapfenberger SV
October 21
FT
Floridsdorfer AC
Vorwaerts Steyr
Austria - Regionalliga East
October 19
FT
ASK-BSC Bruck/Leitha
0 - 2
SV Leobendorf
FT
SC Neusiedl am See 1919
FCM Arkadia Traiskirchen
FT
SKN St. Poelten (A)
Admira Moedling (A)
FT
ASK Ebreichsdorf
Parndorf
FT
Fc Marchfeld Donauauen
1 - 1
Wiener SK
FT
Schwechat
0 - 0
FC Stadlau
October 20
FT
SC Team Wiener Linien
Mattersburg (A)
October 21
FT
Rapid Wien (A)
FC Mauerwerk
October 23
17:30
Fc Marchfeld Donauauen
? - ?
SC Team Wiener Linien
October 25
17:00
Parndorf
? - ?
SKN St. Poelten (A)
October 19
FT
FC Wels
TUS Bad Gleichenberg
FT
Voecklamarkt
Lendorf
FT
VST Voelkermarkt
FC Gleisdorf 09
FT
Wac
Grazer Athletiksport Klub
October 20
FT
WSC Hertha
ATSV Stadl Paura
FT
SC Weiz
Kalsdorf
FT
Union Gurten
Deutschlandsberger SC
FT
Allerheiligen
Sturm Graz (A)
October 23
17:00
Sturm Graz (A)
? - ?
Union Gurten
October 25
17:00
Deutschlandsberger SC
? - ?
Allerheiligen
17:00
FC Gleisdorf 09
? - ?
SC Weiz
Austria - Regionalliga West
October 19
FT
Schwaz
Kufstein
FT
SK Bischofshofen
FC Anif
FT
SV Groedig
1 - 0
Pinzgau Saalfelden
FT
Seekirchen
Altach (A)
FT
SV Wals Grunau
St. Johann
October 20
FT
Reichenau
Hohenems
FT
Langenegg
FC Kitzbuehel
FT
Dornbirn
Woergl
Austria - ÖFB Cup
September 25
FT
SV Leobendorf
Altach
FT
ASK-BSC Bruck/Leitha
Austria Lustenau
FT
Wolfsberger AC
SK Austria Klagenfurt
AET
Deutschlandsberger SC
Wiener Neustadt *
FT
Hartberg
Wattens
FT
Voecklamarkt
Ried
FT
SV Horn
SV Lafnitz
AET
Grazer Athletiksport Klub *
Vorwaerts Steyr
September 26
14:00
FC Stadlau
? - ?
KSV Ankerbrot
FT
FC Stadlau
Kapfenberger SV
AET
Mattersburg
Rapid Wien *
FT
ATSV Stadl Paura
LASK
FT
Pinzgau Saalfelden
SKN St. Poelten
FT
SC Neusiedl am See 1919
FC Wacker Innsbruck
FT
Schwaz
Salzburg
FT
Austria Wien
2 - 0
SK Sturm Graz