18:19 - 14 Nov 2018 (Wed)
November 11
FT
Liverpool
Fulham
FT
Chelsea FC
Everton
FT
Arsenal
Wolverhampton Wanderers
FT
Manchester City
Manchester United
November 11
FT
Alfreton Town
Fleetwood Town
FT
Guiseley
Cambridge United
FT
Hitchin Town
Solihull Moors
FT
Shrewsbury Town
Salford City
FT
Weston Super Mare
Wrexham
FT
Barnet
Bristol Rovers
FT
Chorley
Doncaster Rovers
FT
Mansfield Town
Charlton Athletic
FT
Port Vale
Sunderland
FT
Truro City
Dulwich Hamlet
November 11
FT
Atalanta
Inter
FT
Chievo
Bologna
FT
Roma
Sampdoria
FT
Empoli
Udinese
FT
US Sassuolo
Lazio
FT
Milan
Juventus Turin
November 11
FT
Cittadella
Venezia
FT
Brescia
Verona
FT
Palermo
Pescara Calcio
November 11
FT
AC Cuneo 1905
0 - 0
Pistoiese
FT
Aurora Pro Patria 1919
Arzachena Costa Smeralda Calcio
FT
Olbia
ASDC Gozzano
FT
Albissola
Juventus U23
FT
Lucchese
Pisa
FT
Novara
S.S. Arezzo
FT
Robur Siena
Pro Vercelli
FT
Alessandria
Carrarese
FT
Piacenza
As Pro Piacenza 1919
November 11
FT
Renate
Imolese Calcio
FT
Alma Juventus Fano
Ravenna FC 1913
FT
Vicenza
Sambenedettese
FT
Rimini
Fermana FC
FT
Teramo
AlbinoLeffe
FT
FeralpiSalo
Virtus Verona
FT
AS Giana Erminio
0 - 0
Sudtirol
FT
Ssd Vis Pesaro 1898
Monza
FT
Ternana
Gubbio
November 11
FT
Catania
Catanzaro
November 11
FT
Deportivo Alaves
SD Huesca
FT
Barcelona
Real Betis Balompie
FT
FC Sevilla
Espanyol Barcelona
FT
Rayo Vallecano
Villarreal
FT
Celta Vigo
Real Madrid
November 11
FT
Granada
Numancia
FT
Rayo Majadahonda
Almeria
FT
Mallorca
Cordoba
FT
Sporting Gijon
Malaga
FT
Tenerife
Albacete
November 11
FT
Real Valladolid B
Sadcf Internacional De Madrid Dsl
FT
Atletico Madrid B
Salamanca CF Uds
FT
Unionistas de Salamanca
1 - 0
Ponferradina
FT
Las Palmas B
Guijuelo
FT
Navalcarnero
Celta Vigo B
FT
Rapido de Bouzas
San Sebastian de los Reyes
FT
Coruxo F.C.
AD Union Adarve
FT
Leonesa
Fuenlabrada CF
FT
Pontevedra
RC Deportivo Fabril
November 11
FT
Real Oviedo B
0 - 0
CD Vitoria
FT
Barakaldo CF
Cd Calahorra
FT
Racing De Santader
Athletic Bilbao B
FT
UD Logrones
2 - 0
SD Gernika Club
FT
CD Mirandes
SD Amorebieta
FT
CD Ebro
CD Atletico Baleares
FT
Valencia CF Mestalla
1 - 1
CE Sabadell
FT
CD Teruel
Barcelona B
FT
CF Badalona
0 - 0
SD Ejea
FT
Club Lleida Esportiu
CD Alcoyano
FT
Hercules CF
CD Castellon
FT
UE Cornella
Ub Conquense
November 11
FT
Granada CF B
UD Ibiza Eivissa
FT
UD Almeria B
Sevilla FC Atletico
FT
Atletico Malagueno
0 - 1
UD Melilla
FT
CD Don Benito
0 - 0
Real Murcia Club De Futbol
FT
Real Balompedica Linense
CD El Ejido 2012
FT
Ucam Murcia CF
2 - 1
CF Villanovense
FT
Marbella FC
Recreativo Huelva
FT
CF Talavera de La Reina
0 - 0
San Fernando CD
FT
FC Cartagena
1 - 0
CD Badajoz
November 11
FT
RasenBallsport Leipzig
Bayer Leverkusen
FT
Eintracht Frankfurt
Schalke 04
November 11
FT
1. FC Magdeburg
SSV Jahn Regensburg
FT
FC Ingolstadt 04
DSC Arminia Bielefeld
FT
1. FC Union Berlin
SpVgg Greuther Fürth
November 11
FT
SpVgg Unterhaching
Fortuna Köln
FT
SG Sonnenhof Großaspach
Preußen Münster
FT
Nuernberg II
0 - 0
FC Bayern München II
November 11
FT
Hamburger SV II
FC Germania Egestorf-Langreder
FT
Eintracht Norderstedt
BSV SW Rehden
FT
Holstein Kiel II
VfL Oldenburg
FT
FC Hansa Lueneburg
St.Pauli II
FT
TSV Havelse
Hannover 96 II
FT
Oldenburg
Luebeck
FT
SV Drochtersen/Assel
U.s.i. Lupo-Martini
FT
Berliner AK 07
ZFC Meuselwitz
FT
Budissa Bautzen
FC Oberlausitz Neugersdorf
FT
Lokomotive Leipzig
Hertha Berlin II
FT
VfB Germania Halberstadt
Bischofswerdaer FV 1908
FT
TSG Hoffenheim II
Eintracht Stadtallendorf
November 11
FT
Bordeaux
Caen
FT
Marseille
Dijon
FT
Rennes
Nantes
FT
Monaco
Paris Saint-Germain
November 11
FT
FC Groningen
SC Heerenveen
FT
ADO Den Haag
AZ Alkmaar
FT
Excelsior
Ajax
FT
Heracles
Feyenoord
November 11
FT
RSC Anderlecht
Gent
FT
Kortrijk
Standard Liege
FT
Royal Excel Mouscron
KRC Genk
November 11
FT
Vitoria de Guimaraes
Santa Clara
FT
Tondela
Benfica
FT
Sporting CP
Chaves
November 11
FT
FC Arouca
Leixoes SC
FT
FC Famalicao
Sporting Covilha
FT
FC Porto B
CD Cova Piedade
FT
Braga B
Academica De Coimbra
November 11
FT
Livingston
Celtic
FT
Rangers
Motherwell
FT
Japan
Norway
FT
England
Sweden
November 11
FT
Hobro
Vendsyssel FF
FT
Randers FC
FC Nordsjaelland
FT
AaB
FC Koebenhavn
FT
FC Midtjylland
Vejle Boldklub
FT
OB
Esbjerg FB
November 11
FT
FC Roskilde
HB Koege
FT
Lyngby
Fredericia
FT
Naestved
Hvidovre IF
FT
Nykoebing FC
Silkeborg
FT
Thisted
Fremad Amager
FT
Ringkobing IF
Dalum IF
FT
AB
HIK Hellerup
November 11
FT
Bodoe/Glimt
Vaalerenga
FT
Kristiansund BK
Brann
FT
Molde
FK Haugesund
FT
Odds Ballklubb
Stabaek
FT
Ranheim
Tromsoe
FT
Sarpsborg 08
Sandefjord
FT
Start
Rosenborg
FT
Stroemsgodset
Lillestroem
November 11
FT
Floroe
Mjoendalen
FT
Hamarkameratene
Ull/Kisa
FT
Jerv
Tromsdalen
FT
Levanger
Sandnes
FT
Nest Sotra
Aasane
FT
Sogndal
Notodden
FT
Stroemmen
Aalesund
FT
Viking
Kongsvinger
November 11
FT
Brommapojkarna
Trelleborgs FF
FT
Djurgaarden
Sirius
FT
GIF Sundsvall
Dalkurd FF
FT
Haecken
IFK Norrkoeping
FT
Malmoe FF
Elfsborg
FT
Oerebro
IFK Gothenburg
FT
Oestersunds FK
Hammarby
FT
Kalmar FF
AIK
November 11
FT
Wolfsberger AC
Rapid Wien
FT
Mattersburg
Hartberg
FT
Austria Wien
Salzburg
November 11
FT
Austria Lustenau
Wattens
November 11
FT
FC ST Gallen 1879
Young Boys
FT
FC Zuerich
Sion
FT
Xamax
Grasshoppers
FT
SC Kriens
Lausanne
FT
Aarau
FC Rapperswil-Jona
FT
FC Vaduz
Wil
November 11
FT
AEK Athens
Atromitos
FT
PAOK Thessaloniki FC
Panaitolikos
FT
Lamia
Asteras Tripolis
FT
Olympiacos
Panathinaikos
November 11
FT
Platanias
0 - 0
Doxa Dramas
FT
Apollon Larissa FC
Panachaiki 1891 FC
FT
Iraklis
Aiginiakos FC
FT
Irodotos
AE Karaiskakis
FT
Pao Aittitos Spata FC
0 - 0
AOK Kerkyra
FT
Trikala 1963
Aoc-Kissamikos
November 11
FT
Bursaspor
Kasimpasa
FT
Fenerbahce
Alanyaspor
FT
Antalyaspor
Akhisar Bld Spor
FT
Besiktas
Sivasspor
November 11
FT
S. B. Elazigspor
Eskisehirspor
FT
Umraniyespor
Altinordu
FT
Altay Izmir
Adana Demirspor
FT
Osmanlispor FK
Istanbulspor AS
November 11
FT
Cardiff Met University
Aberystwyth
November 11
FT
AEL Limassol
Apollon Limassol
FT
Doxa Katokopia
Omonia Nicosia
FT
Alki Oroklini
AEK Larnaca
FT
F91 Dudelange
FC Etzella Ettelbruck
FT
US Mondorf les Bains
FC Victoria Rosport
November 11
FT
Opava
FC Banik Ostrava
FT
FC Viktoria Plzen
Pribram
FT
Jablonec
Bohemians Prague 1905
FT
Teplice
SK Sigma Olomouc
FT
Slavia Prague
Zlin
November 11
FT
FC Vlasim
FK Viktoria Zizkov
FT
FK Varnsdorf
SK Dynamo Ceske Budejovice
FT
FC Hradec Kralove
Pardubice
November 11
FT
Nitra
Slovan Bratislava
FT
Zemplin Michalovce
Spartak Trnava
FT
Zlate Moravce
SKF Sered
November 11
Canc.
FK Yenisey Krasnoyarsk
? - ?
FC Krasnodar
FT
FC Ufa
FC Spartak Moscow
FT
FC Krasnodar
FK Yenisey Krasnoyarsk
FT
FC Rubin Kazan
FC Lokomotiv Moscow
FT
CSKA Moscow
Zenit St. Petersburg
November 11
FT
FC Kazanka Moscow
1 - 0
LUKI-ENERGIYA V.LUKI
FT
Rotor Volgograd Ii
5 - 2
Khimik Novomoskovsk
FT
Biolog Novokubansk
FC Mashuk-KMV Pyatigorsk
FT
FC Spartak Nalchik
0 - 1
Football Academy of Ponedelnik
FT
SKA Rostov
0 - 1
Druzhba Maikop
FT
FC Chernomorets Novorossiysk
0 - 1
Legion-Dynamo
FT
CHAYKA PESCHANOKOPSKOYE
1 - 0
Dinamo Stavropol
November 11
FT
Dynamo Kyiv
Mariupol
FT
Vorskla
FC Shakhtar Donetsk
November 11
FT
ASPN Miedz Legnica
Arka Gdynia 1929
FT
Korona Kielce SA
Piast Gliwice
FT
Jagiellonia Bialystok
Lech Poznan
November 11
FT
Puszcza Niepolomice
Rakow Czestochowa
November 11
FT
Gornik Leczna
Gryf Wejherowo
November 11
FT
NK Istra 1961
Rijeka
FT
NK Lokomotiva
Dinamo Zagreb
November 11
FT
Domzale
NK Celje
FT
Rudar Velenje
NK Olimpija Ljubljana
FT
NK Krsko
Aluminij
November 11
FT
Mezokovesd SE
Vidi FC
November 11
FT
Dinamo Bucuresti
FC FCSB
FT
OFC Botev Vratsa
Dunav Ruse
FT
Slavia Sofia
Lokomotiv Plovdiv
FT
Ludogorets 1945 Razgrad
Beroe
November 11
FT
FC Torpedo Minsk
Dnepr Mogilev
FT
Torpedo Zhodino
0 - 0
FC Luch Minsk
FT
Atlantas Klaipeda
Trakai FK
FT
FK Kauno Zalgiris
Stumbras Kaunas
FT
Suduva
Zalgiris Vilnius
FT
FK Sloboda Tuzla
Siroki Brijeg
FT
NK Gosk Gabela
FK Krupa
FT
FK Zeljeznicar
FK Tuzla City
17:00
FK Sloboda Tuzla
? - ?
Siroki Brijeg
November 11
FT
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
Maccabi Tel Aviv FC
FT
Beitar Jerusalem FC
Hapoel Beer Sheva FC
FT
Boca Juniors
River Plate
November 10
FT
Colon
Estudiantes
November 11
Postp.
River Plate
? - ?
Union
FT
Independiente
Belgrano
FT
Gimnasia LP
Racing Club
FT
Banfield
Lanus
Postp.
San Martin San Juan
? - ?
Boca Juniors
FT
Guillermo Brown
0 - 0
CA Platense
FT
Independiente Rivadavia
Gimnasia Jujuy
FT
Mitre Santiago Del Estero
Temperley
Postp.
ALL Boys
? - ?
Flandria
Postp.
Almirante Brown
? - ?
Deportivo Espanol
Postp.
Justo Jose de Urquiza
? - ?
CSD Tristan Suarez
Postp.
Sacachispas FC
? - ?
Deportivo Riestra
FT
Ferro Carril Oeste General Pico
Club Cipolletti
FT
Deportivo Roca
Villa Mitre
FT
CASD Camioneros
Defensores de Belgrano de Villa Ramallo
FT
Douglas Haig
Juventud Unida Gualeguaychu
FT
Atletico Parana
Union de Sunchales
FT
Gimnasia y Esgrima de Concepcion
Defensores de Pronunciamiento
FT
Juventud Unida Universitario
Huracan Las Heras
FT
Deportivo Maipu
Sportivo Belgrano
FT
Racing de Cordoba
Desamparados
FT
San Lorenzo de Alem
Sportivo Estudiantes
FT
Deportivo San Jorge Tucuman
CA Chaco For Ever
FT
Juventud Antoniana
Boca Unidos
FT
Sarmiento de Resistencia
Gimnasia y Tiro
FT
Altos Hornos Zapla
San Martin de Formosa
November 11
FT
Atletico MG
Palmeiras
FT
Ceara
Internacional
FT
Gremio
Vasco da Gama
FT
Vitoria
Bahia
FT
Fluminense
Sport Recife
November 10
FT
Guarani
Paysandu
FT
Royal Pari
Blooming
November 11
FT
Universitario
San Jose
FT
Bolivar
Nacional Potosi
FT
Real Potosi
Jorge Wilstermann
FT
Oriente Petrolero
The Strongest
November 10
FT
Audax Italiano
Palestino
FT
Once Caldas
Alianza Petrolera
FT
La Equidad
America de Cali
November 11
FT
Independiente Medellin
Envigado
FT
Deportivo Cali
Deportivo Pasto
FT
Leones FC
Atlético Nacional
FT
Millonarios
Santa Fe
FT
Rionegro Aguilas
Atlético Bucaramanga
November 10
FT
CD Tecnico Universitario
LDU de Quito
November 11
FT
Deportivo Cuenca
Emelec
FT
Aucas
CSD Macara
FT
Universidad Catolica
Barcelona SC
FT
Real Garcilaso
Universitario de Deportes
November 11
FT
Sport Boys
Sport Rosario
FT
Deportivo Municipal
Ayacucho FC
FT
Alianza Lima
Sport Huancayo
FT
FBC Melgar
Academia Cantolao
Peru - Cup
November 11
FT
Credicoop San Cristobal
Molinos El Pirata
FT
Alianza Universidad
Atletico Torino
FT
Santos
Deportivo Venus
FT
Las Palmas
Deportivo Ascension
AET
Nacional
Club Atletico Penarol
FT
Caracas
Deportivo Lara
FT
Deportivo Tachira
Deportivo La Guaira
FT
Guyana U20
El Salvador U20
November 10
FT
Cruz Azul
CF Lobos B.U.A.P.
November 11
FT
Club Leon
CD Guadalajara
FT
UANL Tigres
Puebla FC
FT
Necaxa
CF Monterrey
FT
Xolos de Tijuana
CA Monarcas Morelia
FT
Deportivo Toluca FC
Pumas
FT
Sporting Kansas City
Real Salt Lake
FT
Atlanta United Fc
New York City FC
FT
Club Sport Herediano
Limon
FT
Deportivo Saprissa
Deportiva Carmelita
FT
Guadalupe FC
Liga Deportiva Alajuelense
FT
Municipal Perez Zeledon
C.S. Cartagines
FT
Universidad de Costa Rica
Deportiva San Carlos
FT
Santos de Guapiles
Grecia
FT
AD Isidro Metapan
AD Chalatenango
FT
Jocoro Fc
1 - 1
CD FAS
FT
Alianza FC
CD Pasaquina
FT
Cd Audaz
0 - 0
Sonsonate FC
FT
Santa Tecla FC
1 - 1
CD Municipal Limeno
FT
CSD Comunicaciones
1 - 0
Guastatoya
FT
Club Xelaju
Deportivo Siquinala
FT
Deportivo Malacateco
CSD Municipal
FT
Cd Chiantla
Antigua Guatemala
FT
CD Motagua
Real de Minas
FT
Honduras Progreso
CD Marathon
FT
Platense FC
0 - 0
Juticalpa
FT
Real Espana
Lobos UPNFM
FT
CD Vida
CD Olimpia
November 11
FT
Portmore United FC
1 - 0
Montego Bay United
FT
Reno FC
0 - 0
Harbour View FC
FT
Uwi FC
1 - 0
Dunbeholden Fc
FT
Cavalier FC
0 - 0
Humble Lions FC
November 11
FT
Renofa Yamaguchi
Ventforet Kofu
FT
Tokyo Verdy
Kamatamare Sanuki
FT
Avispa Fukuoka
Roasso Kumamoto
FT
Mito Hollyhock
FC Gifu
FT
Tochigi SC
Matsumoto Yamaga
FT
Tokushima Vortis
Albirex Niigata
FT
Ehime FC
Machida Zelvia
November 11
FT
Kerala Blasters FC
FC Goa
November 11
FT
Real Kashmir
North Eastern Re Organising Cultural Association
FT
Gokulam Kerala Fc
Shillong Lajong FC
November 11
FT
Beijing Renhe
Guangzhou R&F F.C.
FT
Dalian Yifang
Changchun Yatai
FT
Guangzhou Evergrande
Tianjin Teda
FT
Guizhou Hengfeng
Chongqing Lifan
FT
Hebei CFFC
Beijing Guoan
FT
Jiangsu Suning FC
Henan Jianye
FT
Shanghai Shenhua
Shandong Luneng
FT
Tianjin Quanjian
Shanghai SIPG FC
FT
Daegu FC
Sangju Sangmu
FT
FC Seoul
Jeonnam Dragons
FT
Bucheon FC 1995
Asan Mugunghwa
FT
Daejeon Citizen
FC Anyang
FT
Gwangju FC
Ansan Greeners
FT
Seongnam FC
Busan I'Park
FT
Seoul E-Land FC
Suwon City
November 11
FT
FK Gabala
Qarabag FK
FT
FK Sumgayit
Keshla FK
November 11
FT
Samtredia
Torpedo Kutaisi
FT
Dinamo Tbilisi
Chikhura
November 11
FT
Arema
Perseru Serui
November 11
FT
Naft Masjed Soleyman FC
Sanat Naft Abadan FC
November 11
FT
Aktobe
Kaisar Kyzylorda
FT
FC Astana
Irtysh Pavlodar
FT
Kairat Almaty
0 - 0
Shakhter Karagandy
FT
Ordabasy Shymkent
Atyrau
FT
Tobol Kostanay
FC Kyzylzhar Petropavlovsk
FT
Zhetysu Taldykorgan
Akzhaiyk Uralsk
14:50
Al Hilal Riyadh
? - ?
Al Wehda
FT
Al Wehda
Al Hilal Riyadh
FT
AL Ettifaq FC
Al Nasr Riyadh
November 11
FT
Adelaide United
Perth Glory
FT
Melbourne Victory
Central Coast Mariners FC
November 11
FT
Hawkes Bay United
0 - 2
Hamilton Wanderers Afc
FT
Team Wellington
Southern United
FT
Waitakere United
3 - 0
Tasman United
FT
Wellington Phoenix Academy
Canterbury United
FT
Eastern Suburbs AFC
0 - 1
Auckland City
November 11
FT
El Hodood
Ismaily SC
FT
Petrojet Cairo
0 - 0
ENPPI
16:00
Smouha SC
? - ?
Al Masry
FT
Wadi Degla FC
Al Masry
Postp.
Al Ahly
? - ?
El Geish
November 11
FT
FAR Rabat
0 - 0
Ittihad Tanger
FT
Chabab Rif Al Hoceima
Wydad Athletic Club Casablanca
FT
RCA Raja Casablanca Athletic
KACM
FT
OCK Khouribga
Rsb Berkane
FT
Amazulu FC
Polokwane City
FT
Cape Town City FC
Black Leopards FC
November 11
FT
Etoile du Sahel
Etoile Metlaoui
Postp.
Russia U20
? - ?
Sweden U20
Postp.
Czech Republic U20
? - ?
Finland U20